Koření Chilli

Chilli koření milujeme / milujete / budete milovat. Pokud máte rádi pálivé jídlo nebo koření, pak bude chilli rájem pro vaše chuťové pohárky. V našem obchodě najdete jak standardní koření chilli, tak chilli prášek. Vedle standardního koření najdete v našem obchodě také Tekuté chilli.

Chilli koření je koření získávané z různých druhů paprik, které jsou běžně nazývány chilli papričky. Tyto papričky mohou mít různou úroveň pálivosti a chuť, což závisí na druhu a způsobu zpracování. Koření se používá k dochucení jídel a je oblíbené zejména v zemích s pikantní kuchyní, jako jsou Mexiko, Indie nebo Thajsko. Chilli koření se dá použít na mnoho způsobů, například do omáček, marinád, různých receptů s masem, do gulášů, omáček na těstoviny, do směsí na grilování a mnoho dalšího.

Chilli je sušený, rozemletý plod jedné nebo více odrůd chilli papriček, někdy s přídavkem dalšího koření. Vzhledem k faktu, že se chilli pěstuje celosvětové, existuje taky nespočet odrůd a druhů, které můžete vyzkoušet. Často se odrůda váže na region, ve kterém je pěstována. Nejčastějšími lokacemi pro pěstování chilli jsou Amerika, Čína, Indie, Bangladéš, Korea, Mexiko, Portugalsko a Thajsko.