Chilli koření Habanero – proč byste si měli vyzkoušet toto pálivé koření?

Habanero je jedním z nejznámějších druhů chilli koření na světě. Pochází z Karibiku a Jižní Ameriky a jeho pálivost se pohybuje na stupnici Scovilleovy škály až okolo 350 000 jednotek. Ale co je to, co dělá z Habanera tak speciální koření?

Výhody a nevýhody pro zdraví

Habanero obsahuje množství vitamínů, antioxidantů a minerálů, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné. Obsahuje také kapsaicin, což je látka, která způsobuje jeho pálivost. Kapsaicin může mít mnoho pozitivních účinků na naše zdraví, například podporuje trávení, zvyšuje metabolismus a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Nicméně, dejte pozor na přílišně konzumování Habanera. Kvůli vysokému obsahu kyseliny solné, může tato chilli paprička poškodit zdraví. Proto jej konzumujte s mírou.

Použití v kuchyni

Habanero se často používá jako koření v různých pokrmech po celém světě, a to díky svému silnému a výraznému chuti, která dokáže zvýraznit chuť jiných ingrediencí. Je hojně využíván v mexické a karibské kuchyni, ale také v mnoha dalších kuchyních po celém světě. Můžete ho přidat do různých omáček, marinád, polévek, masa a dokonce i do nápojů.

Habanero papričky využijete hlavně v kuchyni!

V jaké době je nejlepší konzumovat Habanero

Habanero je vhodné konzumovat během chladnějších měsíců, kdy potřebujeme víc tepla. Jelikož je pálivý, zvyšuje tělesnou teplotu a urychluje metabolismus, což znamená, že nám pomáhá zahřát se. Doporučujeme přidávat Habanero do salátu a chladnějších jídel.

Kde se Habanero pěstuje a odkud se exportuje

Habanero se pěstuje především v Mexiku, na Jamajce, v Belize a na Kostarice. Tyto země produkují velké množství tohoto koření a exportují ho do celého světa. V současné době je Habanero jedním z nejoblíbenějších druhů chilli koření na světě a jeho popularita stále roste.

Závěr

Habanero je silné a výrazné koření, které je prospěšné pro naše zdraví – pokud jej konzumujete s mírou (což platí ostatně o všem). Použijeme ho v různých jídlech a výrobcích a je exportováno z několika zemí po celém světě. Pokud jste milovník pálivého jídla, určitě byste si měli vyzkoušet Habanero – ale pamatujte, že je to koření, které je lepší používat s opatrností.